Bakırköy Belediyesi Böcek İlaçlama

Bakırköy Belediyesi Böcek İlaçlama

İnsan sağlığını korumak için yürütülen çalışmalar, Bakırköy belediyesi böcek ilaçlama servisleri tarafından açık ve kapalı birçok alanda uygulanmaktadır. Servislerimiz insan sağlığını korumak için 7/24 seferber olmaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın onayını almış ilaçlarla işlem yapan servislerimiz, insan sağlığına ve çevreye karşı duyarlıdır.

İlçede Haşereler ile Mücadelenin Önemi

Özellikle yaz aylarında birçok kişi Bakırköy belediyesi böcek ilaçlama servislerine başvurmakta ve hizmet talebinde bulunmaktadır. Haşere ile mücadele işlemlerinin yazın daha sık gerçekleştirilmesinin nedeni, haşerelerin nemli alanları sevmesidir. Birçok haşere türü sıcak mevsimlerde ortaya çıkmaktadır. Ayrıca yaz mevsiminde, açık alanlarda, parklarda, sahil kısmında bulunan piknik alanlarında insanlar daha çok vakit geçirmektedir. Doğal alanlarında böcekler insanların onları rahatsız etmesi sonucunda, saldırıya geçmektedir.

Piknik alanlarında kene ısırması vakası yoğun olarak görülmektedir. Kene ısırması sonucunda ortaya çıkan Kırım Kongo Kanamalı ateşi hastalığı, insanlar üzerinde ciddi reaksiyonlar yaratmaktadır. Açık alanlarda herhangi bir böcek veya kene saldırısına maruz kalırsanız, en yakın sağlık kurumuna gitmelisiniz. Bakırköy belediyesi böcek ilaçlama servisleri açık alanların tümünde hizmet vermektedir.

İlçemizde açık ve kapalı alanların tümünde görülen zararlı canlılar;

Gümüş böceği, Amerikan/ Alman hamam böceği, sıçan, kırkayak, yılan, güve, tatarcık, yaban arısı, çıyan, kene, bit, uyuz böceği, çekirge, kalorifer böceği, tahtakurusu, kulağakaçan böceği, pire, mite, eşek arısı, akrep, akar, kertenkele, tatarcık, tesbih böceği, örümcek, sivrisinek, sinek, salyangoz, karınca, tahtakurdu, kakalak, mayt, hamam böceği, halı böceği, lağım /çatı/ fındık/pamuk/ev faresi, karafatma.

Bakırköy belediye böcek ilaçlama hizmetleri kapalı mekanlarda da bulunmaktadır. Düşük ücretlerle uygulanan kaliteli yöntemlerimiz sayesinde böceklerden kurtulabilirsiniz.