Karasinek İlaçlama

Karasinek İlaçlama

Genellikle yaz dönemlerinde gerçekleştirilen karasinek ilaçlama uygulaması Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla yapılmaktadır. Ekonomik koşullarda karasinek ile mücadele etmekteyiz. Belediye ilaçlama hizmetlerimiz karasinek ile mücadele ederken insan sağlığına zarar vermemektedir.

Yaşam Alanları

Yazlık ilçelerin belediyelerinde karasinek ilaçlama hizmeti sıkça alınmaktadır. Yaz aylarında yoğun olarak hizmet verilmesinin nedeni, bu haşerelerin genellikle sıcak ve nemli alanları sevmesidir. Aynı zamanda genellikle yaz aylarında, insanlar dış mekanlarda zaman geçirdikleri için bu böceklerin istilası ile karşılaşabilirler.

Genellikle dış mekanlarda zaman geçiren bu haşereler, açık cam ve kapı aralıklarından evlerimize girerler. Özellikle geceleri insanlara rahatsızlık verirler. Genellikle geceleri aktif oldukları için çıkardıkları ses insanlarda rahatsızlığa ve uyku problemine neden olmaktadır. İnsanların hayat kalitesini düşürebilirler. İnsanlara birçok anlamda zararları bulunmaktadır. İnsanları ısıran ve sokan bir böcek türü oldukları için insan derisi üzerinde kaşıntıya neden olabilirler.

Beslenmesi ve Zararları

Karasinek sokması sonucu insan derisi üzerinde şişlik oluşabilir. Karasinek kan emici bir parazittir. İnsan kanını emmeden önce, vücudunda salgıladığı sıvıyı kullanıma hazır hale getirmektedir. Bu sıvı sayesinde canlıların kanı içerisinde dilediği besin kaynağına rahatlıkla ulaşabilmektedir. İnsan kanını emdiği için canlılar arasında birçok hastalığın geçiş sağlamasına neden olmaktadır.

Genellikle meyve ve sebzelerin şekerli sularından beslenmektedirler. Beslenmelerini açık alanlardaki çiçeklerden sağlayabilirler. Ayrıca içerisinde şekerli ürün bulunan, inanların yiyecek ve içeceklere de musallat olmaktadırlar.

Neden Oldukları ve Bulaştırdıkları Hastalıklar

  • Gıda Zehirlenmesi
  • Tifüs
  • Mantar
  • Dizanteri
  • Kolera

Sağlığınızı korumak, karasinekten kurtulmak için servislerimizden destek sağlayabilirsiniz. ULV adı verilen cihazlarla ve sıvı ilaçlarla uygulanan karasinek ilaçlama işlemi %100 garantilidir.