Uyuz Böceği İlaçlama

Uyuz Böceği İlaçlama

İnsanları en çok rahatsız eden böcek uyuz böceğidir. Uyuz böceğinden kurtulmak ancak ilaçlama işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Uyuz böceği ilaçlama servislerimiz, bu haşerenin insanlar üzerinde yarattığı sorunlara çözüm üretmektedir. Servislerimiz Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerle ilaçlama yapmaktadır.

Bu haşere türünün erkekleri, dişilerinden daha büyüktür. Ancak dişileri daha tehlikelidir. Canlıların tümü üzerinde bulunabilirler. Evcil hayvanların ve insanların derisi üzerinde bulunan uyuz böceğinin dişileri, deri altına yerleşerek yumurtalarını deri altına bırakmaktadır. Bu yumurtalar kaşıntıya neden olmaktadır.

Canlılara Verdikleri Zararlar

” Uyuz gibi kaşınmak” deyimi bu böceklerin yarattığı sorunlardan ortaya çıkmıştır. Deri üzerinde dayanılmaz bir kaşıntıya neden olmaktadırlar. Bu böcekler deriye yerleştikten 15 gün sonra belirttiler ortaya çıkmaktadır. Özellikle geceleri ortaya çıkan kaşıntılar, insanların uykusuz kalmasına neden olmaktadır. İş gücünde, okul başarısında düşüşe neden olmaktadır. İnsanların gündelik yaşamını etkileyecek, günlük işlerini yapmasına engel olacak kadar kaşıntı oluşmaktadır. Özellikle geceleri kaşıntı durumu oluşursa, uyuz böceğinin varlığından şüphe edilmeli ve bir sağlık kurumuna başvurulmalıdır. Sonrasında böyle durumun bir daha yaşanmaması için uyuz böceği ile mücadele edilmelidir. Servislerimiz gerçekleştireceği uyuz böceği ilaçlama işlemi ile sizlere yardımcı olacaklardır. 7/24 verdiğimiz hizmetler ile en kısa sürede uyuz böceği probleminizi çözüme kavuşturmaktayız.

Uyuz böceği ilaçlama hizmeti aldıktan sonra, yapılması gerekilen bazı işlemler vardır.

  • Yatak çarşafları ve yastık kılıfları kaynar suda yıkanmalıdır.
  • Havlular yıkanmalıdır ve tüm ürünler yüksek sıcaklıktaki ütüyle ütülenmelidir.
  • Evde hijyene önem verilmelidir.

Uygun ödeme seçenekleri ve güvenilir yöntemlerle verdiğimiz hizmetler sayesinde bu böceklerden tamamen kurtulmanız mümkündür.